Valif

Valif jest preparatem, który zawiera czynną substancję wardenafil. Lek dostępny jest w sprzedaży w postaci pomarańczowych, okrągłych tabletek. 

W jakim celu przyjmowany jest Valif?

Preparat jest wykorzystywany w leczeniu zaburzeń erekcyjnych u dorosłych mężczyzn. Zaburzenia erekcyjne definiowane są jako niezdolność do uzyskania albo utrzymania wzwodu członka w stopniu, który wystarczałby do uzyskania satysfakcjonującego stosunku płciowego. Warto pamiętać, że warunkiem efektywności leku jest stymulacja seksualna.

Jak działa preparat Valif?

Substancja czynna występująca w leku – wardenafil, należy do grupy leków, które są nazywane inhibitoramifosfodiestaryzy 5 (PDE5). Działanie substancji tej polega na hamowaniu enzymu fosfodiestyrazy, który w normalnych warunkach powoduje rozpad substancji, która jest znana pod nazwą cyklicznego GMP (cGMP). W trakcie stymulacji seksualnej cGMP produkowany jest w penisie, gdzie przyczynia się do rozkurczu mięśni gładkich ciał jamistych(corpora cavernosa), co pozwala na zdecydowanie większy napływ krwi do ciał jamistych, co z kolei wywołuje erekcję. Zahamowanie rozpadu cGMP przez lek przywraca właściwy wzwód. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że do wywołania wzwodu potrzebna jest wciąż stymulacja seksualna.

Jak stosować Valif?

Preparat Valif powinien być stosowany razem z posiłkiem, albo niezależnie od niego, należy go przyjąć od 25 do 60 minut przed planowanym rozpoczęciem aktywności seksualnej. Warto pamiętać, że w przypadku przyjmowania preparatu razem z posiłkiem wysokotłuszczowym, może zostać opóźnione jego działanie. W zależności od efektywności, a także niepożądanych działań leku, lekarz może podjąć decyzję o zmniejszeniu lub zwiększeniu dawki preparatu. Osobom z ciężkim zaburzeniem czynności nerek, a także zaburzeniem pracy wątroby rekomenduje się rozpoczęcie leczenia od najniższej możliwej dawki. Należy mieć również świadomość, że powinno się przyjmować maksymalnie jedną tabletkę dziennie. Przed rozpoczęciem stosowania preparatu warto zasięgnąć opinii lekarza.

Wpis na podstawie danych z https://www.aptekakamagra.pl/valif.html